Названо основну причину смертності в Україні

Основна причина смертності в Україні – серцево-судинні захворювання (ССЗ). Саме вони викликають 67% смертей у 2009 році.
Такі дані оприлюднені в дослідженні Світового банку під назвою «Основні причини високого рівня смертності в Україні», текст якого має в своєму розпорядженні "Дзеркало тижня".
На ішемічну хворобу серця та інсульт припадає більше 50% хвороб і п'ята частина інвалідності в Україні. Хоча з 1995 року відсоток смертності від інсульту в Україні поступово зменшується, він до цих пір у два-три рази вищий, ніж в інших країнах Східної Європи. Ішемічну хворобу діагностували майже в чверті дорослого населення нашої країни. (Для порівняння: у 2005 році від ішемічної хвороби серця в Україні померло близько 40%, від інсульту – 13%, від цирозу печінки або отруєння – по 3%, від раку дихальних шляхів, СНІДу, туберкульозу – приблизно по 2%, від ДТП — 1,6%).
Головні чинники розвитку ССЗ – ожиріння і високий кров'яний тиск. Такі складові способу життя, як куріння, надмірне вживання алкоголю, малорухливість і неправильне харчування, сприяють швидшому потраплянню людини до групи ризику.

0 коментарів

Тільки зареєстровані та авторизовані користувачі можуть залишати коментарі.