Європейські ЗМІ: в Україні школярі ходять на уроки п'яними, а чоловіки - алкоголіки

Німецькі ЗМІ стверджують, що українці ніколи не зможуть перемогти куріння і алкоголізм без зміни менталітету і збільшення цін на тютюн і алкоголь.

Майже 100% українських школярів у віці від 14 до 16 років щодня вживають алкоголь і палять — в жодній європейській країні не палять і не п'ють в таких кількостях. У результаті багато українських чоловіків часто не доживають і до пенсійного віку, пише SPIEGEL ONLINE.
Тим не менше, люди, які намагаються боротися із згубними пристрастями нації, не знаходять підтримки у влади. Наприклад, Костянтин Красовський мріє про те, що міністерство охорони здоров'я України перетворить державу на країну «некурців». Однак його ідея не має широкої підтримки навіть серед населення — на інтернет-форумах Красовського звинуватили в спробах зруйнувати українську культуру, зауважує німецьке видання.
«Ніхто не може заборонити мені курити», — каже продавець невеликого магазину комп'ютерної техніки, який кілька разів в день виходить з колегою на перекур. «Без сигарети неможливо розслабитися», — підтримує його друг.
Паління в громадських місцях і деяких ресторанах в Україні заборонено, крім того, діє досить жорстка заборона на рекламу алкогольної продукції. Але всього цього недостатньо для зміни менталітету, наголошують ЗМІ.
Опитування, проведене в місті Вінниця, видання називає прикладом, де висвічуються безнадійність боротьби проти цього зла. Майже 100% школярів у віці від 14 до 16 років щодня вживають алкоголь і палять. Викладач Ірина Руденко називає буденним фактом те, що частина її учнів приходить на уроки п'яними.
Скрізь в країні продаються міцні алкогольні напої, а пиво вважається цілком повсякденним напоєм.
Згідно з офіційними статистичними даними за 2008 рік, близько 30% чоловіків в Україні стають алкоголіками у віці 25-30 років. Крім того, ніде в Європі ціна на алкоголь і тютюн не є настільки низькою, як в Україні, відзначає видання.
Нагадаємо, Україна займає друге місце за рівнем смертності від зловживання алкоголем (включно з алкогольним психозом) у всьому Європейському регіоні ВООЗ та поступається першістю лише Естонії.

4 коментарі

avatar
«Майже 100% школярів у віці від 14 до 16 років щодня вживають алкоголь і палять» — думаю це перебільшення. Не все так погано: є багато школярів що не п'ють і не палять.
  • GAP
  • 0
avatar
я теж так вважаю але думаю, що ситуація все рівно погана!
avatar
Не все ще безнадійно. Просто необхідно серйозно поставитися до цієї проблеми: освідомити, що алкоголь — це наркотик, змінити свої звички і показати добрий приклад молодому поколінню.
Все залежить, який приклад подають батьки своїм дітям. Згадаймо про цінності української родини, які були у наших прадідів. Не наслідуючи їх — ми самі себе обмежуємо в духовній гармонії із собою, нищимо майбутнє нашої нації.
Тільки зареєстровані та авторизовані користувачі можуть залишати коментарі.